Spotkanie z Marią Krasowską

Maria Krasowska Maria Krasowska

Dnia 13. kwietnia 2016 r. gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nisku była początkująca pisarka Maria Krasowska. Mimo młodego wieku jest już znana w wirtualnym świecie za sprawą bloga, na którym w wieku 16-stu lat zaczęła swą przygodę z pisaniem. Na kanale youtube można znaleźć również filmiki „Amerykańska przygoda” na temat wrażeń z wymiany szkolnej w USA. Wśród pasji autorki jest akrobatyka, taniec, zdrowy styl życia i podróżowanie.

Pani Maria opowiedziała o swoich początkach z pisaniem i o tym, jak bardzo pomocne w tym jest próbowanie wszystkiego, co nowe, odkrywanie świata, poznawanie nowych miejsc i ludzi. Jednak, jak podkreśla, największą skarbnicą wiedzy zawsze pozostaje czytanie książek, które rozwijają wyobraźnię bez której nie może tworzyć żaden pisarz.

Jej debiutancka książka „Wyspa X” opowiada historię nastoletniej Summer, gwiazdy Hollywood. Podczas lotu na kolejny plan filmowy samolot ulega awarii i za sprawą tajemniczej siły bohaterka ląduje wraz z tajemniczym towarzyszem na równie tajemniczej wyspie. Dopiero tutaj zaczyna się prawdziwa przygoda i daje o sobie znać magia…

Spotkanie było inspirującą przygodą za sprawą zaraźliwej energii i optymizmu debiutującej autorki. Na zaproszenie biblioteki przybyli szóstoklasiści z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Nisku.