Klub Ludzi z Pasją – spotkanie z Ewą Krzyżek

Dnia 22 października br., odbyło się drugie spotkanie w ramach działalności „KLUBU LUDZI Z PASJĄ”. Tym razem zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nisku przyjęła p. Ewa Krzyżek, która obecnie jest emerytowaną bibliotekarką i aktywnym członkiem Towarzystwa Ziemi Niżańskiej, pełniąc w nim funkcję sekretarza. Pani Ewa jest osobą o wielu pasjach, bo interesuje ją haft krzyżykowy, fotografowanie, kolekcjonowanie starego szkła i platerów.  Najwięcej jednak czasu zajmuje jej wyszukiwanie informacji i ciekawostek dotyczących Ziemi Niżańskiej, które później znajdują odzwierciedlenie w artykułach i publikacjach książkowych.

Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a uczestnicy byli oczarowani zasobem wiedzy p. Ewy na temat historii Niska i okolic. Dowiedzieliśmy się także, że niebawem ukaże się kolejna książka dot. dawnych właścicieli Niska – rodziny Resseguierów.