Warsztaty kaligrafii i liternictwa

Miejska Biblioteka Publiczna rozpoczęła realizację projektu „Wokół litery i papieru”, który zakłada przeprowadzenie cyklu twórczych warsztatów dla dzieci i młodzieży. Za nami pierwsze warsztaty kaligrafii i liternictwa, które wprowadziły uczestników zajęć do świata litery. Uczestnicy zapoznali się z narzędziami i materiałami używanymi do pisania. Mogli popróbować swoich sił w pisaniu stalówką oraz dowiedzieli się do czego służy liniuszek. Zdobyte umiejętności z pewnością będą pomocne w doskonaleniu pisma i wypracowaniu jego pięknego charakteru.

Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, w ramach programu „Partnerstwo dla książki”.