Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 29 września 2019 r.

Dnia 29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania ogłoszony przez Polską Izbę Książki, po raz pierwszy w 2001 roku. Dla uczczenia tych obchodów Filia Biblioteczna w Nowosielcu prowadzi kampanię głośnego czytania od 27-30 września.

Akcję Głośnego Czytania dzisiaj w bibliotece uatrakcyjnił zaproszony bohater tytułowej baśni „Kot w butach”. Były uściski, słodycze i  wiele radości. Zaprezentowane zostały utwory literackie bajka „Kot w Butach i poezja o jesieni. Na spotkaniach podkreślono zalety głośnego czytania, i zachęcano do częstego korzystania z biblioteki. Uczestnicy spotkań, czynnie włączyli się w akcję promującą czytanie.

Czytanie książek ma wiele zalet: rozwija język, wyobraźnię, uczy myślenia, buduje i umacnia więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi. Zaszczepiona w dzieciństwie miłość do książek zaowocuje z dobrym skutkiem w przyszłości. Tegorocznej akcji, jak co roku towarzyszy dobra atmosfera.