Narodowe Czytanie w Zarzeczu

W sobotnie przedpołudnie 9 września w Zarzeczu odbyło się Narodowe Czytanie. Tym razem lekturą było “Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Autorka podejmując w powieści tematykę Powstania Styczniowego, którego 160-lecie obchodzimy w tym roku, doskonale oddaje przeżycia, emocje i dylematy ówczesnych Polaków. Ukazuje też bogatą nadniemeńską przyrodę, wspaniałe pejzaże i krajobrazy.
Chętnych do czytania  tej lektury nie brakowało, zgłosiła się młodzież szkolna, nauczyciele i mieszkańcy Zarzecza. Czytali: nauczyciele: Barbara Kudyba, Monika Nowak, Beata Małek, Dorota Patrzyk, Agata Świeca, dyrektor Szpitala w Nisku Paweł Tofil, Jolanta Szoja, Renata Brak, Sabina Patrzyk, Rafał Nowak oraz młodzież – Martyna Kiełb, Natalia Sobiło, Julia Siek, Paulina Szczębara, Hubert Marut, Emilia Rzekęć, Martyna Maziarz, Natalia Grzybowska, Wiktoria Jeż i Roksana Świeca.
Podczas spotkania uczestnicy otrzymali okolicznościową przypinkę i jednocześnie zachowali cenny egzemplarz “Nad Niemnem” z okolicznościową pieczęcią, którą otrzymała Biblioteka z Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Organizatorami imprezy byli Filia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zarzeczu oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zarzeczu.