Odwiedziny przedszkolaków

Z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek Oddział dla Dzieci odwiedziły dzisiaj przedszkolaki z Przedszkola Niepublicznego DOMmisia. Maluchy pooglądały przygotowane książki o różnych ciekawych kształtach i rozmiarach, a także dowiedziały się w jaki sposób można zostać czytelnikiem biblioteki.

Porozmawialiśmy też o ważnych sprawach: jak należy zachowywać się w bibliotece oraz jak dbać o książki.

Każda grupa wysłuchała też wybranej opowieści, wśród których znalazły się historia o pewnej marudnej myszce, która znalazła przyjaciół; o kaczce, która koniecznie chciała należeć do jakiejś paczki; o zajączku, któremu ciągle brakowało odwagi, by przeżywać niesamowite przygody.

Na koniec dzieci otrzymały od pani bibliotekarki po cukierku i obiecały jeszcze nieraz odwiedzić bibliotekę.