Spotkanie Klubu Ludzi z Pasją – Janusz Ogiński

W środę – 10 maja, w niżańskiej bibliotece odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Pasjonaci są wśród nas”. Tym razem zaproszenie przyjął redaktor i fotoreporter – Janusz Ogiński, który może pochwalić się imponującym dorobkiem zarówno dziennikarskim, jak i redaktorskim. Jako dziennikarz napisał około 2 000 artykułów, a były to reportaże, wywiady, relacje, komunikaty, notatki prasowe czy opracowania historyczne. Pan Janusz może pochwalić się także bogatym dorobkiem fotograficznym. Jest autorem zdjęć do czasopism, map, kart pocztowych, przewodników turystycznych oraz folderów. Jego zdjęcia znajdują się również w kilkudziesięciu albumach. Bardzo ceni sobie współpracę z literackim blogiem „Na rynku usiąść w Kazimierzu” – prowadzonym przez Dom Kuncewiczów – oddział Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym. Bohater spotkania ma na swoim koncie także autorskie wystawy fotograficzne w Nisku, Rudniku i Nałęczowie. Jest także redaktorem wydania kilkunastu publikacji książkowych dotyczących Ziemi Niżańskiej i naszego regionu.

Nasz gość mimo, że jest już na zasłużonej emeryturze, ciągle jest aktywny. Redaguje do prasy bardzo ciekawe artykuły a niedawno ukazała się bogata publikacja „Powiat niżański- historia i współczesność”.

Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze, dostarczając wszystkim zgromadzonym nie tylko wiele ciekawych informacji, ale także dawkę wspomnień i humoru.

Za udostępnienie zdjęć dziękujemy państwu Stanisławowi i Marii Bera.