Kto ma książkę niechaj czyta

Dnia 8 maja 2012 r. w Nisku pojawiła się budząca grozę postać – smok Novuś. Przy bliższym poznaniu okazało się, że jest to istota nader łagodna i przyjaźnie nastawiona do ludzi. Przekonały się o tym maluchy z Przedszkola nr 1 oraz najmłodsi uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5, którzy mieli możliwość bliskiego kontaktu z bajkowym stworem. Ta niespodziewana wizyta była związana z Dniem Bibliotekarza i zorganizowaną przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Nisku akcją „Kto ma książkę, niechaj czyta”.

Podczas spotkania dzieci mogły posłuchać rewelacyjnej recytacji (zasługa przygotowującej Pani Zofii Mierzwy) klasycznych polskich wierszy w wykonaniu uczniów z Gimnazjum nr 2 w Nisku oraz piosenek w wykonaniu podopiecznych Pani Małgorzaty Fila.

Dodatkową atrakcją były konkursy dotyczące znajomości literatury, których uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą i w związku z wyrównanym poziomem, każdy otrzymał nagrodę. Novuś i piesek Pimpuś rozdawali słodkości ufundowane przez Bank Spółdzielczy w Tarnobrzegu. Technicznie przed atakiem smoka imprezę zabezpieczali policjanci i strażacy, którzy bardzo chętnie pokazali najmłodszym policyjne motocykle i wozy strażackie.

Imprezie towarzyszyła wystawa książek.