Literackie łowy

Miejska Biblioteka Publiczna w Nisku miała swoje stoisko podczas zeszłoniedzielnego Niżańskiego Festiwalu Kultury Łowieckiej. Jedną z atrakcji było rozbite tuż obok bibliotecznego namiotu „survivalowe obozowisko”, na którym spotkać można się było z Krzysztofem Petkiem, dziennikarzem, autorem książek przygodowo-sensacyjnych oraz organizatorem wypraw i szkół przetrwania.

Pan Petek opowiadał zainteresowanym o tym jak wygląda codzienność w obozie w leśnej głuszy. Chętni mogli też na własnej skórze przekonać się jak śpi się w zawieszonym na drzewie hamaku oraz na jakie wygody można liczyć śpiąc w namiocie. Pan Petek przeprowadzał też krótkie kursy samoobrony, pokazując podstawowe chwyty, które można wykorzystać w sytuacji zagrożenia. Osoby bardziej zainteresowane literaturą mogły zakupić jedną z jego książek i zdobyć osobistą dedykację od autora.

W trakcie imprezy na naszym stoisku można było kupić książki Wydawnictwa Fabryka Słów oraz spotkać się z Jackiem Komudą, który promował swoją najnowszą produkcję – serial historyczny „Diabeł łańcucki”, opartą na napisanej przez siebie powieści.