Teatralnie o czytaniu

W poniedziałkowy poranek w PSP w Zarzeczu odbył się spektakl teatru „Maska” z Krakowa pt. „ Magiczna Księga Czarodziejki Arielki”.

Organizatorem spektaklu była Miejska Biblioteka Publiczna w Nisku oraz Stowarzyszenie „Nowe Możliwości”.

Przedstawienie opowiada historię królika, który nie lubi czytać. Kiedy jednak znajduje magiczną księgę i zaczyna ją z nudów przeglądać, to nagle historie w niej zapisane zaczynają ożywać, a sam królik doświadcza emocji radości, smutku, ciekawości, które przeżywają bohaterowie księgi. Finał całej bajki jest taki, że królik zaczyna chodzić do biblioteki, bo czytanie książek jest bardzo dobrą i wbrew pozorom niezwykle ciekawą formą spędzania wolnego czasu. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spektaklu i oprócz świetnej zabawy dowiedziały się, że czytanie to najlepszy sposób aby przenieść się w odległy świat magii, doświadczyć wspaniałych przygód i spotkać ciekawych bohaterów.

Przedstawienie odbyło się z okazji Tygodnia Bibliotek i miało na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci, promowanie pozytywnego stosunku do książek, pobudzenie wyobraźni i wrażliwości artystycznej. Czytajmy więc dzieciom książki i kształtujmy ich rozwój!

Zadanie sfinansowane ze środków pochodzących z zadań publicznych Gminy i Miasta Nisko.