Pasjonaci są wśród nas – ks. Franciszek Grela

W dniu 26 stycznia br., w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nisku odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Pasjonaci są wśród nas”. Do grona ludzi z pasją wstąpiła osoba niezwykła, człowiek wielu talentów, kapłan z charyzmatem, czyli ks. Franciszek Grela. Bohater wieczoru to człowiek renesansu – emerytowany kustosz Sanktuarium św. Józefa w Nisku, o bardzo bogatej osobowości.

Ks. Franciszek swoje zainteresowania i talenty wykorzystuje w wielu sferach, służąc przy tym drugiemu człowiekowi: jest honorowym krwiodawcą, społecznikiem, poetą i miłośnikiem szachów. Uczestniczy w życiu artystycznym i kulturalnym naszego miasta, a swój aktorski potencjał wykorzystuje podczas występów z aktorami Teatru Sakralno-Dramatycznego z Janowa lubelskiego i niżańskiego Teatru „Kontynuacja”.

Poetycka i literacka aktywność znalazła ujście w 12 tomikach wierszu i kilku esejach. Sylwetkę i dokonania ks. Franciszka Greli możemy poznać w zarysie biografii, wydanym w formie wywiadu a przeprowadzonym przez p. Halinę Bartosiak. Publikacja została wydana w 2023 r. i nosi tytuł „Droga kapłańska Franciszka… ale nie Papieża”.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Fundacji Promocji i Kreatywności PiK