Pasjonaci są wśród nas – Ryszard Mścisz

W piątek – 6 października, w niżańskiej bibliotece odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Pasjonaci są wśród nas”. Zaproszenie na spotkanie przyjął poeta, krytyk literacki, satyryk i publicysta – Ryszard Mścisz. Pan Ryszard ma bogaty dorobek literacki. Jest autorem ośmiu tomów poetyckich, zbiorów satyrycznych, a także zbioru recenzji książek pt. „Czytanie nieobojętne”. Ponadto jest autorem audiobooka satyrycznego „Humoryśki” i współautorem dwóch albumów Jeżowego. Trzeba też dodać, że Ryszard Mścisz jest laureatem I nagrody Międzynarodowych Spotkań Poetów „Wrzeciono 2005”, zdobywcą tytułu Mistrza Poetyckiego w 2010 na tymże „Wrzecionie”, wyróżniony w Leżajsku, w Ogólnopolskim i Polonijnym Konkursie „O kwiat Azalii” (2010) i w VII Ogólnopolskim i Polonijnym Turnieju Poetyckim „O srebrne pióro” Prezydenta Mielca (2011). Otrzymał także Nagrodę Literacką „Gałązka Sosny” za tom „Wibracje”, a za tomik „Na strunach lat” i zbiór tekstów satyrycznych „Swojski diabeł i inne humoreski” – „Złote pióro”, prestiżową nagrodę rzeszowskiego oddziału ZLP.

Zgromadzeni goście mogli wysłuchać nie tylko przemyśleń i refleksji literackich naszego gościa. Pan Ryszard opowiedział także o swojej pracy nauczyciela i osiągnięciach swoich byłych uczniów.

Poezję czytał zarówno sam autor jak i polonistki: Krystyna Rębisz i Ewa Błądek oraz aktor Teatru „Kontynuacja” – Wiesław Kieżun.

Na zakończenie, uczestnicy spotkania zostali obdarowani najnowszym tomikiem poezji „Zaraza. Dawka przypominająca”.