„Na tropie afery – gdzie podziały się litery!?”

Stała się rzecz niesłychana! Ktoś ukradł litery ze wszystkich książek! Śledztwo w tej sprawie poprowadzi znany i skrupulatny prywatny detektyw – Bartłomiej Lupa!

„Na tropie afery – gdzie podziały się litery!?” – pod takim tytułem przedstawienia zaprezentowali się dzieciom z Nowosielca, Zarzecza i Niska aktorzy z krakowskiego Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska”. Teatr przyjechał do Niska na zaproszenie Stowarzyszenia „Nowe możliwości”.

Dzieci i młodzież coraz częściej odkładają książki na półkę, a większość wolnego czasu spędzają przed komputerem lub tabletem. Zapomina się o tym, że dzięki książkom zdobywamy wiedzę, trenujemy umiejętność czytania, rozbudowujemy słownictwo, kształtujemy wyobraźnię. A książki, te niepozorne, ale jakże potężne przedmioty możemy znaleźć w bibliotece! To właśnie dzięki nim możemy raz po raz wyruszać na nowe przygody!

Zgromadzeni mali widzowie entuzjastycznie reagowali na wydarzenia rozgrywające się na scenie, mocno kibicując bohaterom w rozwiązaniu zagadki zaginionych liter. Było dużo śmiechu oraz emocjonujące chwile poszukiwania przestępcy.

Zadanie sfinansowane ze środków pochodzących z zadań publicznych Gminy i Miasta Nisko