Spotkanie z Renatą Piątkowską

 

Pani Renata już prawie od 20 lat pisze dla dzieci ciekawe, poruszające i zabawne historie o nich samych, o zwierzętach oraz bohaterach małych i dużych. Na swoim koncie ma kilka nagród, a wiele z jej książek znajduje się na Złotej Liście Fundacji ABC XXI. Jest miłośniczką dobrego malarstwa i uwielbia jeździć konno.

Pies jest jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego –powiedział kiedyś amerykański humorysta Josh Billings. Ta prawda odnosi się do zwierzęcych bohaterów występujących w książkach Pani Renaty Piątkowskiej.

Na spotkaniu z dziećmi w Szkole Podstawowej nr 5 w Nisku ze szczególną uwagą  dzieci słuchały wzruszającej historii psa Basko ocalonego ze schroniska, gołębia, który uratował kilkuset żołnierzy oraz kotki, która w sprytny sposób ocaliła swoje kociaki.

Podczas spotkania w Szkole Podstawowej na Podwolinie, autorka opowiedziała o wojnie widzianej oczyma dziecka. Przedstawiła historię Szymka. Chłopiec był jednym z około 2500 dzieci uratowanych z getta warszawskiego przez Irenę Sendlerową. Po opuszczeniu getta, aby przeżyć, musiał być raz Staszkiem, raz Maćkiem … i mieć “różne mamy”. 

Dopóki będę żyła, dopóki mi sił starczy, zawsze będę mówiła, że najważniejsze na świecie i w życiu jest Dobro– to ważne przesłanie Ireny Sendlerowej przekazuje w swoich książkach także Pani Renata Piątkowska.

Pisarce towarzyszyła lektorka Elżbieta Malwina Kożurno, która czytając fragmenty książek potrafiła żywo zainteresować dzieci opowiadanymi historiami oraz wywołać szczery śmiech.

Po odpowiedzeniu na wszystkie pytania dzieci, autorka wpisała dedykacje do swoich książek.