Spotkanie z Ryszardem Janem Czarnowskim

W czwartkowe popołudnie 20 kwietnia 2023 r. na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nisku, z inicjatywy pana Zdzisława Łuki, gościliśmy w Nisku pana Ryszarda Jana Czarnowskiego – pisarza, teoretyka sztuki, grafika, pasjonata literatury i bibliofila. Pan Czarnowski uhonorowany był przez Ministra Kultury i Sztuki RP za działalność drugoobiegowego ruchu wydawniczego w PRL oraz odznaczeniem Zasłużonego Działacza Kultury.

Tematem spotkania było jedno z kresowych miast – Lwów, głównie jego architektura i znani mieszkańcy. Prezentacja ilustrowana była zdjęciami z dawnego Lwowa z przełomu XIX i XX wieku.

Na prelekcję licznie przybyli członkowie Towarzystwa Ziemi Niżańskiej, którzy aktywnie brali udział w dyskursie z panem Czarnowskim.

Na spotkaniu można było wymienić poglądy z autorem, kupić jego książkę, uzyskać autograf i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.