Lasowiackie serca w niżańskiej bibliotece

W piątek, 25 sierpnia w naszej bibliotece odbyły się warsztaty haftu lasowiackiego.  W tajniki haftu wprowadziła nas rękodzielniczka – p. Anita Ryba. Zajęcia poprzedził mini wykład nt. historii haftu w naszym regionie. Uczestniczki zajęć mogli obejrzeć kolekcję strojów lasowiackich oraz poszczególne części garderoby z wyhaftowanymi motywami roślinnymi i geometrycznymi tj. polne kwiaty, listki, ślimacznice, wilcze zęby czy lasowiackie serca. W części praktycznej uczestniczki zajęć poznały tradycyjne wzory i różne ściegi wykorzystywane w hafcie. Własnoręcznie wykonane prace przyniosły wiele zadowolenia, dlatego organizatorzy warsztatów: Stowarzyszenie „Nowe Możliwości” i Miejska Biblioteka, z pewnością powrócą do tematu rękodzieła.

Zadanie zrealizowane przez Stowarzyszenie “Nowe możliwości” i sfinansowane ze środków pochodzących z zadań publicznych Gminy i Miasta Nisko