Tym razem okładka do pamiętnika

Niżańska biblioteka po raz trzeci gościła uczestników warsztatów przeprowadzanych w ramach projektu „Wokół litery i papieru”. Tym razem młodzi twórcy mieli za zadanie wykonać okładkę do pamiętnika w technice scrapbookingu. W ruch poszły nożyczki, dziurkacze i papier o różnym deseniu i fakturze. Dodatkową ozdobą były wstążeczki i koraliki. Uczestnicy musieli wykazać się starannością, precyzją oraz inwencją twórczą. Tworzenie własnych kompozycji okazało się nie lada frajdą, a każda praca odzwierciedliła artyzm i manualne zdolności. Warsztaty poprowadziła pasjonatka scrapbookingu – Aneta Mencfel.

Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, w ramach programu „Partnerstwo dla książki”.

Kolejne warsztaty – tworzenie komiku, odbędą się 19 maja.