Warsztaty komiksowe w niżańskiej bibliotece

W piątek 19 maja, naszą bibliotekę odwiedził krakowski ilustrator, grafik i twórca komiksów – Rafał Szłapa. Zadaniem p. Rafała było przeprowadzenie warsztatów tworzenia komiksu w ramach realizowanego projektu „Wokół  litery i papieru”.

Warsztaty rozpoczęły się częścią teoretyczną, w czasie której, 15 osobowa grupa uczestników zapoznała się ze specyficznym językiem, jakim posługuje się sztuka komiksowa. Zostały także omówione środki za pomocą których można tworzyć opowieści obrazkowe, jakie cechy powinien posiadać bohater komiksu oraz jak z pomocą sekwencji obrazków tworzyć opowieść. W części praktycznej uczestnicy stworzyli własną, krótką, złożoną z kilku kadrów historyjkę.

Uczestnicy warsztatów z dużym zaangażowaniem i skupieniem podeszli do tematu, stąd efekty pracy były bardzo ciekawe i oryginalne.

Na kolejne warsztaty – czerpania papieru, zapraszamy 2 czerwca.

Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, w ramach programu „Partnerstwo dla książki”.