“Fantastyczne ferie w bibliotece” – podsumowanie

Tegoroczne ferie w bibliotece upłynęły w miłej i pełnej śmiechu atmosferze. Uczestnicy zajęć rozwijali swoje manualne i plastyczne umiejętności, tworząc prace plastyczne przy użyciu różnych technik i materiałów. Powstały między innymi prace zimowy miś czy pszczółka z włóczki.

Dzieci rozwijały też ducha zdrowej rywalizacji, biorąc udział w licznych konkursach z nagrodami i w zawodach sportowych. Były momenty, gdy emocje naprawdę sięgały zenitu! Przyjemnie spędziły również czas podczas grania w gry planszowe i układania puzzli.

Ciekawym urozmaiceniem zajęć feryjnych było przedstawienie teatralne „Magiczna księga” w wykonaniu Teatru Profilaktyki i Edukacji „Maska” z Krakowa. Na spektakl licznie przyszły też maluchy z oddziałów przedszkolnych znajdujących się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Nisku.

Ostatniego dnia ferii uczestnicy zajęć w bibliotece wybrali się też do kina NCK „Sokół” na projekcję filmu animowanego „Kot w butach: Ostatnie życzenie”.

Zajęcia feryjne „Fantastyczne ferie w bibliotece” zostały dofinansowane
w ramach Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii