Na tropie dinozaurów

Zwieńczeniem odbywających się w lipcu zajęć wakacyjnych dla dzieci była zorganizowana przez naszą bibliotekę wycieczka do JuraParku w Bałtowie, która odbyła się 25 lipca.

Podczas trwającej cały dzień wyprawy dzieci dowiedziały się, jak wyglądał świat przed kilkoma milionami lat, kiedy to Ziemią rządziły olbrzymie dinozaury z T-Rexem na czele. Wzdłuż blisko kilometrowej ścieżki dydaktycznej dzieci obejrzały blisko 100 modeli dinozaurów naturalnej wielkości. Ciekawym doświadczeniem była wizyta w Prehistorycznym Oceanarium, gdzie dzięki okularom 3D można zobaczyć jak kiedyś wyglądało życie w oceanach. W trakcie całodniowej wycieczki dzieci zwiedziły również Sabatówkę – wioskę czarownic, Bałtowski Zwierzyniec Górny i Dolny, gdzie mogły podziwiać, ale też i karmić znajdujące się tam zwierzęta, oraz Polskę w miniaturze, czyli park tematyczny z najciekawszymi zabytkami architektonicznymi, głównie pałacami i zamkami.

Wyjazd był bardzo udany. Dzieci aktywnie spędziły czas na świeżym powietrzu, poznając zarówno fakty na temat prehistorycznego życia na Ziemi, jak i zażywając solidnej dawki ruchu na świeżym powietrzu, czemu sprzyjała piękna pogoda. Uczestnicy wycieczki wrócili do domu w wyśmienitych humorach i ze wspaniałymi wspomnieniami.