“Z biblioteką tu i tam” – podsumowanie zajęć wakacyjnych

W pierwszym tygodniu wyruszyliśmy w bajkową podróż z „Lokomotywą” Tuwima oraz wytężaliśmy umysły w turnieju gier planszowych. Wszyscy chcieli poczuć się milionerami, więc miała miejsca zacięta rywalizacja o to kto zdobędzie największy majątek w grze „Biznes po europejsku”.

Drugi tydzień upłynął nam artystycznie na tworzeniu masek do przedstawienia teatralnego. Wraz z funkcjonariuszami policji odwiedziliśmy przedszkole, gdzie rozmawialiśmy o bezpiecznym spędzaniu wolnego czasu w trakcie wakacji. W trakcie tego spotkania dzieci otrzymały kolorowanki, które otrzymaliśmy z programu „Malowane wakacje” z Centrum Rozwoju Lokalnego z Zawiercia.

Trzeciego tygodnia oglądaliśmy przedstawienie teatralne pt.: „To największe jest szaleństwo nie znać słowa BEZPIECZEŃSTWO” w wykonaniu aktorów z Teatru Edukacji i Profilaktyki Maska z Krakowa. Odwiedziliśmy też Królestwo Ubó, które boryka się z licznymi problemami społeczno-ekonomicznymi.

Ostatni tydzień zajęć wakacyjnych był niesamowicie intensywny. Środa była rozrywkowa: graliśmy w kalambury i gry planszowe oraz urządzaliśmy quizy i konkursy z nagrodami. Z kolei w czwartek wyruszyliśmy w podróż w czasie i pojechaliśmy do JuraParku w Bałtowie, gdzie dowiedzieliśmy się, jak wyglądało życie na Ziemi przed milionami lat.